Bodrum724 Yayın İlkeleri

Bodrum 7/24 haberciliğinde esas amaç, hakikatlerin aslını bozmadan, çarpıtmadan ve hiçbir baskının etkisi altında kalmadan, en süratli bir şekilde zamanla yarışarak ve en sonunda edinilebilen tüm verilerle haberi kamuoyuna ulaştırmaktır.

Haberin sorumluları, mesleki çalışmalarını her türlü çıkar ve nüfuz, menfaat ilişkisinin dışında tutmayı ilke edinerek, herhangi bir siyasi parti ve habercilik anlayışını zedeleyecek bir mevkii de görev alamaz. 

Haberin sorumluları, görevini, taşıdığı sıfatın saygınlığına gölge düşürebilecek her türlü yöntem, davranış ve tutumlardan uzak durur.

Bodrum 7/24 çalışanları, bağlı oldukları birim yöneticisinin izni olmadan üçüncü şahısların davetlerini, imtiyazlı ayrıcalıklarını kabul edemezler ve onlarla birlikte hareket edemezler. 

Bodrum 7/ 24 yayına konu edilen veya edilmesi düşünülen şahıslardan veya kurumlardan meslek etik ve geleneklerine aykırı hiçbir hediye veya ayrıcalık kabul etmez. Yayınlarda hiçbir zaman dil, din, ırk, cinsiyet, sosyal düzeyi veya ilişkisi, dini inançları veya fiziki kusurları nedeniyle aşağılamaz ve kınamaz. 
Bodrum 7/24 düşüncesi ne olursa olsun, vicdan ve ifade özgürlüğünü sınırlayıcı; genel ahlak anlayışını, din duygularını, aile kurumunun temel dayanaklarını sarsıcı yayın yapmaz.

Bodrum 7/24 kişileri ve kuruluşları, eleştiri sınırlarının ötesinde küçük düşüren, aşağılayan veya iftira niteliği taşıyan lakap ve ifadeler kullanmaz. 
Bodrum 7/24 haberlere yapılan her türlü yorumdan hiç bir suretle sorumlu değildir. Tüm sorumluluk yorumu yapan kullanıcıya ait olup Bodrum7/24 haber sayfası sorumluluk kabul etmez. 

Bodrum 7/24 suçlu olduğu yargı kararıyla belirlenemedikçe hiçbir kişi, kurum ve kuruluşu suçlu ilan etmez.