Manşet

Bu da Olur mu Demeyin

İlave Şezlong İçin Katliam Yapıldı İddiası!
Bodrum’da bir tatil sitesinin içerisinde sahilde bulunan ağaçlar kesildiği, dere yatağının ağzının kapatıldığı iddiası üzerine Belediye görevlileri bölgede denetim yaptı. Deniz canlılarının kapanan dere yatağında kaldığı gözlenirken, Bodrum Belediyesi ekipleri siteye baskın yaparak tutanak tuttu.
Akyarlar Mahallesi’nde bulunan bir tatil sitesinde, sahilleri genişletmek için ağaç katliamı yapıldı. Palmiye, defne ve çam ağaçları dibinden kesilerek sahil genişletildi. Dere yatağının denize akan kısmı, toprak ve mıcırlarla kapatıldı. Derenin içerisinde, balık sürüsü ve deniz canlıları mahsur kaldı. Ağaçların ve derenin kapatıldığını gören duyarlı vatandaşlar yaşananları Bodrum Belediyesine ihbar etti. Site yönetimi ise kestiği ağaçları şezlong şemsiyeleriyle gizlemeye çalıştı.
FAZLA ŞEZLONG KULLANMAK İÇİN AĞAÇ KATLİAMI YAPTILAR!

Bodrum Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğünden ekipler sahile giderek incelemelerde bulundu. Gördükleri manzara karşısında şok olan ekipler, site yöneticileri hakkında tutanak tuttu. Lüks sitenin ağaçları sosyal mesafe kuralları nedeniyle daha fazla şezlong alsın diye kestiği, dere yatağının da üzerinin kapatılarak yol yapıldığı iddia edildi.

SİTE MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA

Site müdürü ise yaptığı açıklamada “Şezlong koymak için ağaç kesme diye bir durum söz konusu değil. Kuru dalları kestik. 2 tane kuru dal kesildi. Kesilen diğer ağaçlarla bizim ilgimiz yok. Biz zaten o ağaçların altında oturuyoruz. Ondan dolayı ağaç kesmek gibi bir durum söz konusu olamaz. Derenin yatağı ise 10 yıldır böyle. Sonradan bir şey yapılmadı. Kışın açılıyor, yazın denizle bağlantısı kapatılıyor. Bizim dereye de müdahalemiz ve ilgimiz yok. Bizim ecrimisil ödediğimiz alan belli. Onun dışına çıkmayız” ifadelerini kullandı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir