Bodrum'un en gözde plajları

Halikarnas Balıkçısının şu sözünü anımsayalım: ‘Sanma sen geldiğin gibi gideceksin, senden öncekilerde böyleydiler akıllarını Bodrum'a bırakıp gittiler' Bu sözler ne zaman Bodrum dense, akıllardan çıkmaz. Bu ilçenin güzelliği her zaman şarkıları süslemiş, filmlerin konusu olmuş, her daim hayranlık uyandırmıştır. Asırlar öncesinden derin izler taşıyan, barındırdığı tarihi eserleri, bembeyaz evleri ve rengârenk begonvileri ile Bodrum, yaşama dair tüm güzellikleri bir tatil yöresi olarak gözlerimizin, yüreğimizin ve gönlümüzün önüne seriyor.

Kimler anılmaz ki Bodrum deyince.. Sanat güneşi Zeki Müren'den MFÖ'ye, Seyyal Taner'den günümüzün ikoncanlarına kadar Bodrum, akla gelebilecek pek çok isimle özdeşleşiyor. Aşırı popüliteriye ve meşhurlaşmaya rağmen Bodrum her daim güzel her zaman güzel ve de özel.  Kendisinden beklenilecek her şeyi güzellikleri gözler önüne seriyor.

Buradan yola çıkarsak gelen tatilcilerin aklına gelen ilk yer ise Bodrum plajları..

BİTEZ PLAJI
Meşhur tatil beldesi Bodrum'un en gözde adresidir Bitez Plajı. Halk plajı ilçeye 8 kilometre uzaklıkta bulunuyor.  Kafanızı kaldırıp sağınıza ve solunuza baktığınızda yemyeşil ağaçların oluşturduğu bir güzellik, masmavi, uçsuz bucaksız bir Ege Denizi sizleri bekliyor olacak burada. Unutmadan..'Bitez'de yalısına varmadan Halil'im, siz varın'
 
YALIKAVAK
Yıldızlara dokunmak istermisiniz? Ilık rüzgârların estiği elinizi uzattığınızda yıldızlara dokunabileceğiniz hissini uyandıran Ege Bölgesinin o muhteşem kokusunun sarmalandığı yerin ismidir Yalıkavak.

18 kilometrelik mesafesi ile Tilkicik, Paşa ve Ağaçbaşı gibi mutlaka büyük koylara da uğramalısınız…
 
GÖLTÜRKBÜKÜ
Bu isim Gölköy ve Türbükü'nden oluşmuştur. Göltürbükü'ne tatil anlayışının bütünleştiği yer olarak bakabilirsiniz. Ülkemizin en meşhur plajlarından bir tanesidir. Kendinizi burada Ege'nin serin sularına bırakabilirsiniz. Pek çok ünlü tatil için bu plajı tercih ediyor.

GÜVERCİNLİK
Bodrum'a ilk merhaba diyeceğiniz bölge burasıdır. Gölü andıran denizi meşhurdur. Yarımadanın en güzel mevkilerinden bir tanesidir. Küçük koylarında denizin tadını çıkarabilirsiniz. Salih adanın yemyeşil sahilini unutmadan.