Sürmanşet

‘Olamaz’ Dedim ‘Mümkün Değil’ Dedim

Ayşe Arman’dan da Tepki Geldi…
Berfin Özek’in, yüzüne asit dökerek yanmasına sebep olan ve bu suçtan 13 yıl hapis cezasına çarptırılan Rasim Ozan Çeltik hakkındaki şikayetinden vazgeçmesinin ardından gazeteci Ayşe Arman,”Yazıklar olsun değil mi? Ben de inanamadım. ‘Bir yanlışlık vardır’ dedim. ‘Olamaz’ dedim. ‘Mümkün değil’ dedim” dedi.
Berfin Özek’i Bodrum Acıbadem Hastanesi’nde tedavi gördüğü sırada yakından takip ederek gelişmeleri köşesinde paylaşan gazeteci Ayşe Arman, olayla ilgili Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımda “Ne yazık ki doğru! Berfin, yüzüne 1.5 kilo kezzap atan, “insan” bile diyemeyeceğim o mahluku, Ozan Çeltik’i affetti. Yanlış okumadınız, yüzünü tanınmaz hale getiren, hayatını çalan katilini affetti. İnanılır gibi değil değil mi?” diye yazdı.

Arman sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bütün ülke ‘birlik’ olmuştuk, ‘tek yürek’ olmuştuk, bu kızın yanında yer almıştık. Sağlık Bakanlığı devreye girdi, istediği doktora ameliyat olmasına izin verildi, Mehmet Mutaf Hoca günlerce gecelerce uğraştı, bilmem kaç ameliyat gerçekleştirdi, 4 mü, 5 mi, sayısını ben unuttum, aylarca Bodrum Acıbadem’de kaldı, kadın örgütleri devreye girdi, benim gibi kaç gazeteci başına gelen felaketi yazdıkça yazdı. İyilik kolyeleri dizdirdik, ona gelir olsun diye sattık. Gerçekten inanamıyorum.

Her şey, en ilkel erkek şiddetine maruz kalan, hayatı çalınan bir kadına yardımcı olmak içindi. O, yeni bir yüzle kaldığı yerden yeni bir hayata devam etsin, kendi ayaklarının üzerinde durabilsin diyeydi.

Belki üniversite okurdu, meslek sahibi olurdu, belki şiddete uğrayan kadınların başka yanında yer alırdı. Ama sonunda ne oldu? O kadın gitti, o mâhluku affetti! Felaket değil mi? Siz de şoktasınız değil mi?

Dün oğlanın annesinin evine taşındı, bugün de gitti Cumhuriyet Savcılığına “Şikayetimi geri çekiyorum” diye dilekçe verdi.”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir